IX Forum Humanistów « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IX Forum Humanistów

W dniach od 24 do 26 października 2018 r. w ZSL w Zagnańsku odbyło się IX Forum Humanistów. Impreza tym razem przypadła w roku Jubileuszu 50- lecia ZSL w Zagnańsku. Naszą szkołę reprezentowały Ewelina Czycz, Alicja Łukasiewicz i Dominika Piotrowska. Forum to nie tylko ciekawe wycieczki, warsztaty, możliwość wymiany doświadczeń i integracji.

Forum to także konkursy: Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, Konkurs Poprawności Językowej oraz Konkurs „Bawimy się teatr”. W tym roku, po brawurowo (ze śpiewem i tańcem) odegranej scenie z „Wesela” S. Wyspiańskiego, Dominika Piotrowska i Ewelina Czycz zajęły I miejsce w konkursie „Bawimy się w teatr”.

Czas pomiędzy konkursami spędzaliśmy bardzo intensywnie. 25 października mieliśmy okazję odwiedzić „Świętokrzyski Sztetl”, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Chmielniku, gdzie mogliśmy przyjrzeć się codziennemu życiu chmielnickich Żydów, uczestniczyć w pieczeniu macy, wziąć udział w prelekcji dotyczącej Holokaustu.

Tego samego dnia wieczorem mieliśmy również wielką przyjemność obejrzeć (i poniekąd współtworzyć) spektakl „Szalone nożyczki” w reżyserii Jerzego Bończaka w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Bezcenne były również warsztaty dotyczące poprawnej emisji głosu poprowadzone przez Pani Małgorzatę Oracz, aktorkę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. No i oczywiście nie zapomnieliśmy odwiedzić legendarnego dębu Bartek –  dobrego ducha każdego Forum. Podczas Uroczystej Gali podsumowującej spotkanie ze wzruszeniem obejrzeliśmy przedstawienie poświęcone życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.

W roku Jubileuszu gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych Pięknych Kart Historii Szkoły zapisanych sukcesami i ciekawymi przedsięwzięciami. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i Organizatorom Forum za humanistyczne inspiracje, atrakcyjne wycieczki, serdeczność i poświęcony nam czas. Do zobaczenia za rok!

B.B.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress