IX Forum Humanistów « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

IX Forum Humanistów

W dniach od 24 do 26 października 2018 r. w ZSL w Zagnańsku odbyło się IX Forum Humanistów. Impreza tym razem przypadła w roku Jubileuszu 50- lecia ZSL w Zagnańsku. Naszą szkołę reprezentowały Ewelina Czycz, Alicja Łukasiewicz i Dominika Piotrowska. Forum to nie tylko ciekawe wycieczki, warsztaty, możliwość wymiany doświadczeń i integracji.

Forum to także konkursy: Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, Konkurs Poprawności Językowej oraz Konkurs „Bawimy się teatr”. W tym roku, po brawurowo (ze śpiewem i tańcem) odegranej scenie z „Wesela” S. Wyspiańskiego, Dominika Piotrowska i Ewelina Czycz zajęły I miejsce w konkursie „Bawimy się w teatr”.

Czas pomiędzy konkursami spędzaliśmy bardzo intensywnie. 25 października mieliśmy okazję odwiedzić „Świętokrzyski Sztetl”, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Chmielniku, gdzie mogliśmy przyjrzeć się codziennemu życiu chmielnickich Żydów, uczestniczyć w pieczeniu macy, wziąć udział w prelekcji dotyczącej Holokaustu.

Tego samego dnia wieczorem mieliśmy również wielką przyjemność obejrzeć (i poniekąd współtworzyć) spektakl „Szalone nożyczki” w reżyserii Jerzego Bończaka w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Bezcenne były również warsztaty dotyczące poprawnej emisji głosu poprowadzone przez Pani Małgorzatę Oracz, aktorkę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. No i oczywiście nie zapomnieliśmy odwiedzić legendarnego dębu Bartek –  dobrego ducha każdego Forum. Podczas Uroczystej Gali podsumowującej spotkanie ze wzruszeniem obejrzeliśmy przedstawienie poświęcone życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.

W roku Jubileuszu gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych Pięknych Kart Historii Szkoły zapisanych sukcesami i ciekawymi przedsięwzięciami. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i Organizatorom Forum za humanistyczne inspiracje, atrakcyjne wycieczki, serdeczność i poświęcony nam czas. Do zobaczenia za rok!

B.B.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress