IX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach

W dniach 15-17.11.2022r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku był organizatorem IX Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach pod honorowym patronatem Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej . Nasza szkoła w tych dniach gościła 27 zawodników z  Techników Leśnych z:  Białowieży, Warcina, Starościna, Rucianego-Nidy i Zagnańska. Inauguracji zawodów dokonali Wicedyrektor Szkoły Pan Janusz Leszczyński oraz Pan Stanisław Przytulski przedstawiciel Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego. O zasadach gry przypomniała sędzia zawodów Pani Marta Michalska oraz Pan Włodzimierz Hackiewicz.

W czwartek w obecności całej społeczności uczniowskiej odbyło się zakończenie Mistrzostw. Przy fanfarach odgrywanych przez zespół sygnalistów, nagrody wszystkim uczestnikom wręczyli:  Pani Dyrektor Jadwiga Szylak , Pan Stanisław Przytulski oraz Pan Dawid Gołębiowski Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce Technikum Leśne w Starościnie – 19,5 pkt ( Stanisław Kudlak, Patryk Nowak, Szymon Filistowicz)

II miejsce Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku  – 19 pkt (Mikołaj Wdowiak, Błażej Wąsiewicz, Maciej Leśniewski)

III miejsce Zespół Szkół Leśnych w Lesku  – 16 pkt (Paweł Weimer, Konrad Kamiński, Patryk Śnieżek)
 

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce  Stanisław Kudlak  z Technikum Leśnego w Starościnie – 9 pkt

II miejsce  Mikołaj Wdowiak z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku – 7,5 pkt

III miejsce  Paweł Weimer z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 7 pkt

Wyniki rywalizacji w turnieju gry błyskawicznej :

I miejsce  Stanisław Kudlak  z Technikum Leśnego w Starościnie –  8,5 pkt

II miejsce  Mikołaj Wdowiak z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku –  8 pkt

III miejsce  Szymon Filistowicz  z Technikum Leśnego w Starościnie –  6,5 pkt

Oprócz zmagań szachowych, uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Soliny.

Organizatorzy zawodów wyrażają wdzięczność  Związkowi Leśników Polskich w RP za objęcie honorowym patronatem IX Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach oraz ufundowanie pucharów.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorowi  głównemu –  Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za ufundowanie nagród, statuetek i medali dla zwycięzców oraz  Panu Tomaszowi Mazurkiewiczowi z firmy Apteka Omega z Sanoka za przekazanie nagród rzeczowych  na konkurs.

Dziękujemy przewodnikowi Panu Janowi Stelmachowi za poprowadzenie wycieczki do Soliny i przekazanie wielu cennych informacji o Lesku i okolicy, Panu Arturowi Krzywdzie i Szymonowu Brodzickiemu za sfotografowanie zawodów, Pani Kierownik Internatu Natalii Ziębie oraz wszystkim uczniom, którzy pomogli w  przygotowaniu zawodów. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Mistrzostwa przebiegły sprawnie, bez zakłóceń i na wysokim poziomie.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy sukcesów w Mistrzostwach i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Marta Michalska

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress