IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych Starościn 2017 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych Starościn 2017

W dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Dwanaście pięcioosobowych drużyn reprezentowało Szkoły leśne z całej Polski, w tym nasz Zespół Szkół Leśnych z Leska. Konkurencje zawodów obejmowały dwie kategorie, a mianowicie zawody drwali i bieg leśnika.

W pierwszej z nich zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach takich jak: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka precyzyjna, przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie, ścinka drzewa. Trzeba wspomnieć że zawody drwali były przeprowadzone zgodnie z międzynarodowym regulaminem  IALC, według którego zwycięska drużyna ma prawo startować w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata.

Drugą z konkurencji był bieg leśnika, który polegał na wykazaniu się przed każdą z drużyn ogólną wiedzą i umiejętnościami z zakresu leśnictwa.

Nasza szkoła była reprezentowana przez zespół w składzie: Mateusz Izdebski, Łukasz Serdeczny, Paweł Sudoł, Kacper Maciaszek i jedyna dziewczyna w całych zawodach Alicja Krawiec. Z wyżej wymienionej piątki w kategorii indywidualny „Mistrz Polski’’ pracy pilarką 2 miejsce zajął Łukasz Serdeczny, a 3 Mateusz Izdebski. Oprócz tego Paweł Sudoł zdobył 1 miejsce w kategorii indywidualnej-ścinka drzewa stojącego i 2 miejsce w kategorii przerzynka kombinacyjna, Mateusz Izdebski zajął 1 miejsca w kategoriach zmiana łańcucha tnącego oraz przerzynce kombinacyjnej, natomiast Łukasz Serdeczny zdobył 3 miejsce w okrzesywaniu.

W konkurencji praca pilarką zespołowo drużyna z ZSL Lesko zajęła pierwsze miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów oraz poświęcenie ze strony trenerów z „ Zamiejscowej Katedry’’.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress