Jak pachną książki? XII Konkurs czytelniczy „Czytam, bo… lubię!” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Jak pachną książki? XII Konkurs czytelniczy „Czytam, bo… lubię!”

Kolejna, XII już edycja konkursu czytelniczego, odbyła się 21.04.2022 r. w bibliotece szkolnej. W tym roku do konkursu przystąpiło 13 osób. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy I- II oraz klasy III-IV. Ci, którzy czytają książki, wiedzą, że inwestują w siebie pod bardzo wieloma względami, o czym już wielokrotnie wspominano przy okazji naszych corocznych spotkań.

Możliwość prezentacji przeczytanych książek jest ponadto okazją do spotkań i rozmów, wymiany zdań. Młodzi ludzie stają się uczestnikami dyskusji o postawach, problemach współczesnego świata, uczą się empatii, inspirują siebie nawzajem, zdobywają nowe doświadczenia. Po prostu pracują na sukces w dorosłym życiu.                   

W dobie wirtualnej rzeczywistości, kiedy młodzież częściej korzysta z audiobooków i e-booków, spotkanie w tradycyjnej bibliotece staje się też przeżyciem sensualnym- sprzyja  bezpośredniemu kontaktowi z tradycyjną formą książki, jej szatą graficzną, okładką, czcionką. O tym, „jak pachną książki”, w tym roku opowiadali: Łucja Budziak, Natalia Szpindor, Paweł Bojko, Szymon Madura, Karol Bratko, Kamil Dąbrowski, Marek Geroń – w kat. klas I-II oraz: Weronika Rokosz, Mateusz Rajchel, Dawid Kijanka, Maciej Sitko, Karol Gazda, Kacper Łoś- w kat. klas III – IV.                                                                                                                                                       

Szczegółowe wyniki znajdują się w poniższej tabeli. Gratulujemy! Wszyscy jesteście najlepsi, bo… czytacie!

Lp. Imię i nazwisko Klasa Autor Tytuł Wyniki Konkursu
1. Łucja Budziak I a Osamu Dazai Zatracenie II m-ce
2. Natalia Szpindor I a Olga Tokarczuk Bieguni III m-ce ex aequo
3. Paweł Bojko I b Henryk Sienkiewicz Latarnik  
4. Szymon Madura I b J. K. Rowling Harry Potter i Komnata Tajemnic  
5. Karol Bratko II a John Escott The Climb I m-ce

oraz tytuł najaktywniejszego uczestnika konkursu

6. Kamil Dąbrowski II a Victoria Schwab Niewidzielne życie Addie LaRue III m-ce ex aequo
7. Marek Geroń II a Jack Higgins Wstąpić do piekła  
8. Weronika Rokosz III spa Fiodor Dostojewski Łagodna III m-ce
9. Mateusz Rajchel III spb Peter Brett Malowany człowiek wyróżnienie
10. Dawid Kijanka III gia Paulina Świst Prokurator  II m-ce
11. Maciej Sitko III gia Agnieszka Stelmaszyk Kroniki Archeo, Tajemnica klejnotu Nefertiti wyróżnienie
12. Karol Gazda IV b William Lindsay Gresham Zaułek koszmarów -I m-ce

-„Zaułek koszmarów”- najciekawsza książka

13. Kacper Łoś IV b Henryk Sienkiewicz Ogniem i mieczem  

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress