Jak się robi sklejkę ? « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Jak się robi sklejkę ?

W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy czwartej odwiedzili firmę Polikat zajmującą się produkcją łuszczki bukowej i innych półfabrykatów z drewna. Dzięki uprzejmości pracowników firmy mogliśmy zapoznać się za całą linią produkcyjną to znaczy od placu drewna poprzez parzenie, korowanie drewna, następnie skrawanie, sortowanie łuszczyki, produkcję sklejki skończywszy na wycinaniu gotowego produktu i pakowaniu go w celu wysyłki .

Głównym produktem na chwilę obecną są listwy do łóżek oraz blaty stołów produkowane dla firmy IKEA. Drewno do produkcji tych elementów pochodzi w przeważającej mierze ze Słowacji gdyż posiada ono certyfikat wymagany przez odbiorców. Ciekawostką było to, że wszystkie odpady z produkcji łuszczki są wykorzystywane na miejscu w celu ogrzewania zakładu jak również podgrzewania wody w basenach parzalniczych.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie dzięki któremu mogliśmy namacalnie zobaczyć produkt z drewna które na co dzień odbieramy w lesie. Składamy serdeczne podziękowanie firmie Polikat za możliwość zwiedzenia zakładu i bardzo miłe przyjęcie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress