Jasełka szkolne « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Jasełka szkolne

W dniu 19 grudnia 2019 roku przeżywaliśmy w naszej szkole szczególną uroczystość. Cała społeczność zebrała się na szkolnej sali gimnastycznej by podzielić się opłatkiem, a wcześniej zobaczyć szkolne jasełka przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem pani pedagog Anety Biegi-Janiszewskiej i ks. Przemysława Macnara.

Jasełka składały się z kilku aktów, które były przeplatane śpiewem przygotowanym przez młodzież pod kierunkiem pana profesora Tadeusza Mroczkowskiego. Pierwszy akt ukazywał aniołów którzy zastanawiali się co zrobić aby uchronić Dziecię Boże przed czyhającymi na jego życie diabłami.

Jak w każdych jasełkach byli również pasterze, trzej królowie i oczywiście Herod, który wymyślił sprytny plan zabicia Dziecięcia. Na szczęście aniołowie wraz z pasterzami poradzili sobie z tym diabelskim planem przy pomocy ” nawróconego” Rokity i małego aniołka, który święconą wodą przegnał ze stajenki ”diabelskie plemię”.

Wszystko, jak to bywa w jasełkach, zakończyło się szczęśliwie, a nasza społeczność szkolna pełna radości płynącej ze Świąt Bożego Narodzenia nie tylko radośnie przeżyła ten dzień, ale zajadając słodki makowiec w świątecznej atmosferze udała się do swoich domów przeżywać ze swoimi najbliższymi te radosne święta.

Składamy gorące podziękowania naszym uczniom grającym w przedstawieniu ale przede wszystkim pracownikom naszej kuchni za przepyszny poczęstunek.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress