Koło majsterkowicza « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Koło majsterkowicza

Jest to koło zainteresowań które prowadzi mgr inż. Gracjan Fara. Na zajęciach tych mamy możliwość zapoznania się z rzemiosłem stolarskim, montażem rozmaitych urządzeń oraz innymi pracami ręcznymi.
Podczas zajęć wykonujemy różnego rodzaju przedmioty stosując wiele rozmaitych  surowców, przede wszystkim drewno. Począwszy od koszy na śmieci, poprzez huśtawki i ławki a skończywszy na deskach do trofeów myśliwskich. Wszystko to dzięki niezawodnym narzędziom które umożliwiają nam realizowanie naszych pomysłów. Zajmujemy się również  montowaniem projektorów, ekranów oraz siecią Internet w szkole.
Koło zainteresowań skupia grono uczniów którzy są kreatywni, chcą realizować swoje pomysły, nie boją się pracy oraz lubią tworzyć nowe przedmioty.

 Stanisław Kaczmarczyk

Na kółku majsterkowicza pracujemy na ciekawych i czasem ciężkich w obsłudze maszynach np.: frezarka, szlifierka kątowa, wyrzynarka włosowa. Podczas tych zajęć osoby początkujące mogą otrzymać porady i pomoc od bardziej doświadczonych ”majsterkowiczów” oraz opiekuna. Najciekawszą i najbardziej dokładną pracą jest frezowanie napisów w drewnie, które są widoczne na terenie naszej szkoły.

 

 Tomasz Haliżak

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress