#Komórkomania – nowy level pomagania « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

#Komórkomania – nowy level pomagania

Uczniowie ZSL w Lesku wzięli udział w zorganizowanej w LO Lesko akcji Fundacji DKMS #Komórkomania. Akcja miała na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększanie bazy Dawców. Podczas przeprowadzonej akcji jako potencjalnych Dawców komórek macierzystych szpiku kostnego zarejestrowało się w sumie 34 uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku i Liceum Ogólnokształcącego w Lesku.

Dzięki tej wspaniałej młodzieży stającej się „bliźniakiem genetycznym” chorzy na białaczkę i inne choroby krwi potrzebujący przeszczepu od Dawcy niespokrewnionego dostają szansę na nowe życie.

„Czasem wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach… Wtedy proste – dziękuję – zawiera wszystko co chcemy powiedzieć.”

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress