Konkurs krasomówczy w Przeworsku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Konkurs krasomówczy w Przeworsku

W ubiegły wtorek, 20.10.2015r., w Przeworsku odbył się finał wojewódzkiego konkursu krasomówczego, w którym startowała Kaja Hrabal. Zmagania konkursowe polegały na 10 minutowej prezentacji przygotowanego tekstu. Tytuł gawędy naszej uczennicy brzmiał „Noc” i opowiadał on o Nocy Kupały. Sędziowie mieli – w ocenie – do dyspozycji dziesięciopunktową skalę.

Kaja po przesłuchaniach weszła do finału z wynikiem 8,25, co dało jej wtedy drugą lokatę. Kolejnym punktem tego konkursu, w części finałowej, jest trzyminutowa improwizacja na wylosowany przez uczestnika temat. Temat, który wylosowała Kaja, niewątpliwie przypadł jej do gustu – „Zachęć do odwiedzenia Twojej miejscowości”.

Można wręcz powiedzieć, że czuła się jak „ryba w wodzie”. Ta część również była poddana ocenie Jury. W efekcie końcowym, Kaja zajęła 1 miejsce, co dało jej przejście do finału ogólnopolskiego,  który odbędzie się już za miesiąc na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

Trzymamy mocno kciuki za jej występ!

H.K

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress