Konkurs w Zwoleniu na Słowacji « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Konkurs w Zwoleniu na Słowacji

13 lutego 2018 r. absolwenci ZSL Lesko w osobach Przemysław Baran i Paweł Maciołek, oraz uczeń klasy IV a Hubert Bobak uczestniczyli w IV akademickim konkursie wabienia jelenia i innej zwierzyny (dzik, kozioł i lis). Konkurs ten został ponownie zorganizowany na Wydziale Leśnym w Zwoleniu. W Konkursie wzięli udział uczniowie szkół leśnych SOSL Liptovského zamku, Presov, ZSL w Lesku, studenci z  Bańskiej Szczawnicy i uczniowie SUA w Zwoleniu. Konkurencje były rozgrywane w dwóch  kategoriach: początkujący i zaawansowany.

Konkurs dzięki dobrej organizacji, profesjonalnym sędziowaniu stał na bardzo wysokim poziomie. W Konkursie udział wzięło 38 wabiarzy, którzy zaprezentowali wysokie umiejętności.

Nasz absolwent Przemysław Baran zajął I miejsce w konkurencji naśladowania odgłosów dzika, kozła i lisa co jest wielkim sukcesem biorąc pod uwagę, że uczestniczyliśmy w tym Konkursie pierwszy raz.
Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze, były dyskusje na tematy łowieckie i leśne oraz wspólny poczęstunek.

Dziękujemy Panu Jozefowi Danko ze Szkoły Leśnej w Presovie za zaproszenie.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress