Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego

W dniu 14 kwietnia 2016 r. odbył się finał Konkursu Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W finale Technikum Leśne w Lesku reprezentowało trzech uczniów: Piotr Łuczka z klasy IV oraz Marcin Jureczko i Jakub Steinmetz z klasy III, którzy zostali wyłonieni z etapu szkolnego, który odbył się 6 kwietnia 2016 r.

Rywalizowali z uczniami z Tułowic, Biłgoraja, Starego Sącza, Zagnańska i Żywca.

Finał składał się z dwóch części na które składały się: test 60 pytań z zakresu botaniki, dendrologii, ekologii, zoologii, łowiectwa, ochrony lasu, fitopatologii, entomologii, hodowli lasu, nasiennictwa, szkółkarstwa, dendrometrii, urządzania lasu i użytkowania lasu, oraz część praktyczna z umiejętności rozpoznawania eksponatów i fotografii arkuszy zielnikowych, pędów, nasion, szyszek, gatunków kręgowców i owadów leśnych, grzybów patogenicznych, gatunków drewna.

Po części pisemnej uczestniczyliśmy w zwiedzaniu Centrum Edukacji Gleboznawczej, gdzie oprowadzał nas Absolwent Technikum Leśnego w Lesku, a dzisiaj dr inż. Pacanowski Piotr. Następnie po obiedzie odbyła się część praktyczna i wyczekiwanie na wyniki.

II miejsce z punktem straty do lidera zajął Piotr Łuczka, który otrzymał nagrody rzeczowe, na 9 miejscu uplasował się Jakub Steinmetz, a na 18 Marcin Jureczko, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Była to bardzo ciekawa forma sprawdzenie swoich umiejętności leśnych na polu innych placówek kształcących w zawodzie leśnika. Szczególne podziękowania składamy Adamowi Droniowi, który sprawował opiekę nad nami podczas wizyty w Krakowie.

Darz Bór. D.G.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress