Kupiwszy, przeczytamy…! Bieszczadzkie lato z książką « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kupiwszy, przeczytamy…! Bieszczadzkie lato z książką

15 czerwca w Lesku miała miejsce XII już edycja imprezy poświęconej nowościom wydawniczym, książkom, ich autorom, a przede wszystkim czytelnikom- a tych ostatnich, jak się okazuje, w Lesku niemało. Młodzież Technikum Leśnego uczestniczyła w spotkaniu z prof. Jerzym  Bralczykiem – wybitnym językoznawcą, członkiem Rady Języka Polskiego, z Michałem Kleiberem -profesorem nauk technicznych, ministrem nauki w latach 2001-2005 i Bogdanem Szymanikiem- dyrektorem Wydawnictwa Bosz.

Spotkanie  poświecone było premierze albumu „Polska 100 lat”, wydanego dla uczczenia stulecia niepodległości. Panowie opowiadali o pracach nad albumem, o kryteriach doboru autorów, którym zaproponowano napisanie esejów analizujących przemiany w Polsce na przestrzeni ostatnich stu lat. Usłyszeliśmy także anegdotyczne historie związane z pracami redakcyjnymi. Przepięknie wydane dzieło kusiło zgromadzonych zarówno rozmiarami, szatą graficzną jak i tekstami autorstwa znakomitych postaci kultury i nauki. Pan profesor Bralczyk wyraził życzenie, by książka ta znalazła się w każdej polskiej szkole. Nie możemy się doczekać, Panie Profesorze!

Po uroczystym otwarciu Bieszczadzkiego lata z książką pod Pomnikiem Książki na Małym Rynku, zainteresowani uczniowie mogli też uczestniczyć  w spotkaniach z Henrykiem Sawką, satyrykiem i rysownikiem, Zygmuntem Miłoszewskim – powieściopisarzem, laureatem Paszportu Polityki, z Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem – autorami książki „Pokochawszy” oraz z Maciejem Wierzyńskim- dziennikarzem i publicystą. Ukoronowaniem kulturalnej uczty był niezwykły koncert Renaty Przemyk, podczas którego mogliśmy usłyszeć przejmujące utwory z płyty „Akustik Trio”.

Czytając zakupione pozycje, czekamy na kolejne spotkania z książkami i ich twórcami.

B.B.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress