Kurs drwala 2018 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kurs drwala 2018

Dla uczniów klasy III a z ZSL w Lesku las żernicki w ciągu trzech tygodni pełnił funkcję edukacyjną- stał się miejscem praktycznej nauki zawodu z zakresu użytkowania lasu. W ramach tych zajęć odbył się kurs drwala- operatora pilarki spalinowej. Instruktorzy z Nadleśnictwa Lesko uczynili wszystko, aby w sposób profesjonalny przygotować młodzież do zdobycia cennych i przydatnych uprawnień.

Nieodpłatne zajęcia zakończyły się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Komisję egzaminacyjną stanowili inżynierowie- leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz N- ctwa Lesko.

Kursanci otrzymują zaświadczenie zgodnie z rozporządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

 

Las okazał się skutecznym „ Nauczycielem”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress