Kurs drwala – operatora pilarki 2019 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kurs drwala – operatora pilarki 2019

Zespół Szkół Leśnych w Lesku oferuje nieodpłatnie uczniom kursy przewidziane w toku kształcenia. Jednym z nich jest – kurs drwala – operatora pilarki  (klasy III). Kurs  trwa 3 tygodnie. Zajęcia prowadzą Instruktorzy z Nadleśnictwa Lesko. W zakres szkolenia wchodzą między innymi zagadnienia:

  • Przepisy ogólne.
  • Przygotowanie stanowiska roboczego.
  • Ścinki i obalania drzew.
  • Usuwania złomów i wywrotów.
  • Okrzesywania drzew.
  • Przerzynki drewna.
  • Budowy i eksploatacji pilarek spalinowych.
  • Stosowania narzędzi pomocniczych.

Kurs drwala obejmuje:

  • Część teoretyczną ( wykłady i egzamin ).
  • Część praktyczną ( zajęcia w lesie i egzamin).

Po zdaniu części teoretycznej i praktycznej uczniowie otrzymują uprawnienia drwala – operatora pilarki.

ZF

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress