Kurs harvestera i forwardera « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kurs harvestera i forwardera

W dniach od 14 listopada do 1 grudnia 2022r. 4 uczniów naszej szkoły wraz z 2 nauczycielami uczestniczyli w kursie operatów wielooperacyjnych maszyn leśnych ze specjalizacją harvester oraz forwarder. W pierwszym tygodniu zajęć kursanci pracowali na symulatorze, gdzie wirtualnie uczyli się obsługi maszyny i pracy na niej. W drugim tygodniu zapoznali się z przepisami BHP, maszyną a także budową i zastosowaniem poszczególnych jej elementów. Po przedstawieniu przez instruktora procesu ścinki, obalenia drzewa oraz jego manipulacji,  kursanci zaczęli ścinać swoje pierwsze drzewa które później sami zrywali i układali w stosy. W ostatnim dniu szkolenia odbył się egzamin z którego każdy uczestnik osiągnął wynik pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress