Kurs „Kompetentni uczniowie w technikum leśnym” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kurs „Kompetentni uczniowie w technikum leśnym”

W miesiącach 10-12.2021 r. w Technikum Leśnym w Lesku odbył się cykl szkoleń „Kurs autoprezentacji w zawodzie technik leśnik”. Kurs ten powadzony był jako jeden z elementów programu projektu „Kompetentni uczniowie w Technikum Leśnym” (nr projektu: RPPK.09.04.00-18-0013/20) realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęciami objętych zostało 40 uczniów zakwalifikowanych do projektu. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy warsztatowe. 5-ciogodzinne zajęcia skoncentrowane były na następujących celach: umiejętność tworzenia pozytywnego, własnego wizerunku zawodowego z reprezentacją lasu, znajomość zasad tworzenia i prowadzenia autoprezentacji, świadome wykorzystywanie werbalnych i niewerbalnych sposobów komunikacji, umiejętność radzenia sobie z tremą umiejętność tworzenia CV. Zajęcia w przeważającej części miały charakter warsztatowy.

Ostatnim ich etapem było przygotowanie autoprezentacji i odegranie scenek, które były filmowane. Po projekcji dokonana została analiza popełnionych błędów. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i wchodzili w sugerowane przez prowadzącego, bądź losowane, role. W feedbacku podkreślali, że nie zdawali sobie sprawy,   jak wiele elementów składa się na poprawną sugestywną autoprezentację oraz że nie byli do końca świadomi mowy swego ciała – nie kontrolowali postaw, gestów i mimiki.

Kurs okazał się więc bardzo potrzebnym doświadczeniem, które pozwoli na świadome stworzenie swojego pozytywnego kompetentnego wizerunku zawodowego, przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych i wystąpień publicznych, a finalnie – na podniesienie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress