Leśne bajanie w Gołuchowie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Leśne bajanie w Gołuchowie

W dniach 16-17 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. red. Andrzeja Zalewskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali Dominika Piotrowska z gawędą „Cud Duchnej Drogi” o nawiedzonej drodze w Puszczy Kampinoskiej, Paweł Grzyb z gawędą „Zatrudnię dzika”, poruszającą problem wychodzenia dzikich zwierząt z lasu, i Julia Dyląg z tekstem o gwarze myśliwskiej.

Mimo że nie udało nam się stanąć na podium, wróciliśmy pełni wrażeń, refleksji i energii do pracy. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły liczne atrakcje: pierwszego dnia był to koncert Filharmoników poznańskich „Partytura a natura, czyli przyroda w muzyce”, następnego dnia występ „100 lat Niepodległej” w wykonaniu uczniów z Technikum Leśnego w Białowieży oraz zwiedzanie Muzeum Leśnictwa. Ponadto czas upływał nam na spotkaniach, rozmowach oraz spacerach po pięknym zabytkowym parku –arboretum zachwycającym architekturą, urodą drzew pomnikowych oraz różnorodnością gatunkową roślin i zwierząt.

Spotkanie bajarzy, ich opiekunów, członków Jury i Organizatorów to wydarzenie wyjątkowe. Jest to bowiem spotkanie ludzi niezwykle wrażliwych na piękno języka polskiego oraz piękno przyrody, na problemy związane z ekologią, dawnym i współczesnym stosunkiem człowieka do natury. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji OKL  za gościnność oraz miłą i serdeczną atmosferę  towarzyszącą konkursowi. W naszych głowach rodzą się już pomysły na „bajanie” w przyszłym roku.

B.B.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress