Leśnicy świętują stulecia! II Turniej Tenisa Stołowego « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Leśnicy świętują stulecia! II Turniej Tenisa Stołowego

W dniach od 14 do 16 listopada 2018 r. w ZSL w Lesku odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar  Związku Leśników Polskich w RP w Roku Jubileuszu 100- lecia Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej i 100- lecia Odzyskania Niepodległości. Pomysłodawcami imprezy byli członkowie SKS  Interlas Lesko – klubu działającego na terenie Szkoły w latach 70-tych i 80-tych oraz ówcześni szkoleniowcy tego klubu – mgr Marian Kaczmarski i mgr Jerzy Hałas.

Natomiast organizacją Turnieju zajęli się: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku. W tym roku drużynę klubu „Interlas” reprezentowali: Mieczysław Jeweczko – emerytowany oficer Sił Powietrznych, członek KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice; Stanisław Dąbroś- sędzia międzynarodowy zrzeszony w Polskim Związku Tenisa Stołowego; Renata Biłanicz -nauczyciel w Szkole Podstawowej w Berezce. Uroczystego otwarcia turnieju poprzez oddanie symbolicznego serwu dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Szylak  w obecności całej społeczności Szkoły.

W II edycji Turnieju, włączającego Brać Leśną ZSL w Lesku w obchody podwójnego Jubileuszu, wzięły udział następujące drużyny:

  1. Absolwenci Technikum Leśnego i byli zawodnicy „SKS Interlas”: Renata Biłanicz, Stanisław Dąbroś, Mieczysław Jeweczko
  2. Związek Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Lesko: Waldemar Latusek, Edward Malec, Janusz Bobik
  3. Emeryci: Nauczyciele i Pracownicy Nadleśnictw: Marian Brzezowski, Józef Kosiba
  4. Zespół Szkół Leśnych „Nauczyciele”: Damian Stanisz, Bogdan Paszkiewicz, Robert Benewiat
  5. Uczniowie „ZSL  I” : Maciej Stasik, Maciej Lorenz
  6. Uczniowie „ZSL II”: Jakub Franos, Łukasz Kowal

Sponsorami  tegorocznej edycji był: Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Leśników Polskich w RP Regionu Krośnieńskiego oraz  Związek Leśników Polskich Organizacja Zakładowa Pracowników ZSL w Lesku. Serdeczne podziękowania należą się również Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku, które  ufundowało dwa profesjonalne stoły do tenisa.

W ramach turnieju rozegrano gry drużynowe, podwójne , pojedyncze oraz  mecz drużynowy o Puchar Dyrektora ZSL w Lesku. Funkcję Sędziego Głównego pełnił Pan Stanisław Dąbroś, a Sekretarza Pani Marta Michalska.  Wyniki II Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiają się następująco:

Wyniki turnieju drużynowego:

1 miejsce i główne trofeum zawodów- Puchar Związku Leśników Polskich w RP wygrała drużyna   – „SKS Interlas”

2 miejsce – Uczniowie ” ZSL II”

3 miejsce – Związek Leśników Polskich w RP przy Nadleśnictwie Lesko

Wyniki turnieju gier podwójnych:

1 miejsce – Robert Benewiat /  Damian Stanisz

2  miejsce – Józef Kosiba / Marian Brzezowski

3 miejsce – Waldemar Latusek / Janusz Bobik

Wyniki gier pojedynczych:

1 miejsce – Mieczysław Jeweczko (SKS Interlas )

2 miejsce – Renata Biłanicz (SKS Interlas )

3 miejsce – Jakub Franos ( Uczeń ZSL )

Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Leśnych w Lesku wygrała Drużyna w składzie: Renata Biłanicz, Łukasz Kowal, Jakub Franos.

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Szylak w asyście zaproszonych Gości: Wiceprzewodniczącego ZLP w RP Okręgu Krośnieńskiego, Pana Stanisława Przytulskiego oraz Przewodniczącego ZLP Organizacji Zakładowej Pracowników ZSL w Lesku, Pana Krystiana Wójcika. Pani Dyrektor, dziękując Absolwentom,  Organizatorom i Sponsorom, wyraziła nadzieję, że Turniej na stałe wpisze się w historię Szkoły. Pan Mieczysław Jeweczko natomiast, zwycięzca Turnieju w grach pojedynczych i drużynowych, stwierdził, że podczas tego Turnieju miał zaszczyt walczyć o jeden z  najpiękniejszych pucharów w swoim życiu. W imieniu całej drużyny przekazał okolicznościowy puchar na ręce Pani Dyrektor, obiecując, że Absolwenci zawsze będą wracać do swej macierzystej szkoły, by z dumą wspominać swoje sukcesy i lata spędzone w TL.

Zarówno Absolwenci, Goście jak i inni Uczestnicy podkreślali wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Turniej wpisał się bowiem w 100-lecie ZLP w RP i 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Sędzia główny – absolwent TL w Lesku, zwrócił uwagę na miłą,  serdeczną atmosferę i profesjonalizm przygotowań ze strony Organizatorów. „ Zawsze chętnie tu wracam, z tą Szkołą wiążą się najlepsze wspomnienia z czasów mojej młodości”. Sportowa pasja, jak widać, łączy pokolenia, integruje środowisko leśne, wyzwala pozytywną energię. Turniejowe zmagania symbolicznie spięły klamrą przeszłość z teraźniejszością i zapisały się na kartach historii szkoły jako nowoczesna forma radosnego i sportowego świętowania Jubileuszy.

Dziękujemy Sponsorom nagród, Organizatorom, Uczestnikom konkursu. I już symbolicznie odbijamy piłeczkę do następnego roku.

BB,MM

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress