Literacka Nagroda Pawiego Pióra « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Literacka Nagroda Pawiego Pióra

Julia Wojtanowska, uczennica klasy III gia ZSL w Lesku, zajęła III miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pawie Pióro”. Gala wręczenia nagród odbyła się 25.03.2022r. w Zespole Szkół Poligraficzno – Medialnych im. Z. Klemensiewicza w Krakowie. Konkurs polegał na prezentacji i ocenie (w dowolnej formie gatunkowej) utworu literackiego opublikowanego przez współczesnego autora polskiego lub zagranicznego.

Julia w bardzo oryginalny sposób zaprezentowała książkę Gregoriego Hartleya i Maryann Karinch „Podręcznik manipulacji „. Cel, jaki przyświecał organizatorom, Zespołowi Szkół Poligraficzno-Medialnych, koncentrujący się wokół kształtowania aktywnych i krytycznych postaw wśród odbiorców sztuki oraz zachęcania młodzieży do wyrażania indywidualnych opinii i sądów, wydaje się niezwykle ważny w kontekście zarówno problematyki książki wybranej przez Julkę, jak i w odniesieniu do aktualnych wydarzeń w Świecie.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru z piosenkami : „Moja i Twoja nadzieja” oraz „Podaj rękę Ukrainie”, a także rozmowy o filmie i literaturze prowadzone przez krakowskiego poetę Jakuba Kornhausera oraz red. Jerzego Armatę – krytyka filmowego.     

                                                                                                                                               Gratulujemy Julce i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress