Młodzież pomagała porządkować cmentarz. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzież pomagała porządkować cmentarz.

Za nami 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki czyli Święto Zmarłych. Czas w którym wspominamy Tych którzy odeszli, naszych bliskich oraz obcych. Wyrazem naszej pamięci o Nich są uporządkowane groby, płonące znicze oraz kwiaty. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły z klasy IA i IB w ramach wolontariatu pod opieką wychowawcy Krystiana Wójcika i księdza Przemysława Macnara w dniu 30 października, udały się  na cmentarz parafialny w Lesku.

Na każdym cmentarzu znajdziemy groby, które już nikt nie porządkuje, nikt nie odwiedza. Właśnie takimi nagrobkami zajęli się uczniowie z ZSL w Lesku. Młodzież powyrywała zaschniętą trawę, zgrabiła i wyniosła opadłe liście, zebrała stare znicze. Sporo pracy było przy usuwaniu zarośli na granicy cmentarza z lasem.

Dzięki słonecznej pogodzie prace przebiegły sprawnie i bezpiecznie, a nasza młodzież znów pokazała, że potrafi pracować dla szczytnych celów.

K. Wójcik

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress