Młodzież pomagała porządkować cmentarz. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzież pomagała porządkować cmentarz.

Za nami 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki czyli Święto Zmarłych. Czas w którym wspominamy Tych którzy odeszli, naszych bliskich oraz obcych. Wyrazem naszej pamięci o Nich są uporządkowane groby, płonące znicze oraz kwiaty. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły z klasy IA i IB w ramach wolontariatu pod opieką wychowawcy Krystiana Wójcika i księdza Przemysława Macnara w dniu 30 października, udały się  na cmentarz parafialny w Lesku.

Na każdym cmentarzu znajdziemy groby, które już nikt nie porządkuje, nikt nie odwiedza. Właśnie takimi nagrobkami zajęli się uczniowie z ZSL w Lesku. Młodzież powyrywała zaschniętą trawę, zgrabiła i wyniosła opadłe liście, zebrała stare znicze. Sporo pracy było przy usuwaniu zarośli na granicy cmentarza z lasem.

Dzięki słonecznej pogodzie prace przebiegły sprawnie i bezpiecznie, a nasza młodzież znów pokazała, że potrafi pracować dla szczytnych celów.

K. Wójcik

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress