Młodzież z ZSL w Lesku pomagała porządkować cmentarz. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzież z ZSL w Lesku pomagała porządkować cmentarz.

Wkrótce 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych. Zaraz potem 2 listopada – Zaduszki czyli Święto Zmarłych. Dwa Święta, w czasie których wspominamy tych , którzy odeszli: Świętych i tych zwyczajnych ludzi, obcych i naszych bliskich, zmarłych. Wyrazem naszej pamięci o nich są uporządkowane groby, płonące znicze, kwiaty.

Na każdym cmentarzu znajdziemy groby zapomniane, takie które już nie ma komu uporządkować, takie które już nikt nie odwiedza.

Właśnie o takich mogiłach pomyśleli uczniowie naszej szkoły, konkretnie uczniowie klasy II A, którzy pod opieką ks. Przemysława Macnara i wychowawcy Krystiana Wójcika w dniu 26 października, w ramach wolontariatu i MRI, udała się na cmentarz parafialny w Lesku.

Młodzież porządkowała groby w najstarszej kwaterze cmentarza. Powyrywana została zeschnięta trawa, wygrabiono i wymieciono liście, pozbierano stare znicze. W kilku miejscach cmentarza  wycięte zostały zakrzaczenia. Ksiądz Przemysław szczególnie zadbał o groby leskich księży. Uczniowie nie zapomnieli również o cmentarzu wojskowym, gdzie sporo pracy wymagało uprzątnięcie liści.

Pogoda nie przeszkadzała, a nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią pracować w szczytnym celu.

K. Wójcik

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress