Najlepsi krasomówcy w kraju! « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Najlepsi krasomówcy w kraju!

W dniach 18-20 listopada w Zamku Golubskim w Golubiu – Dobrzyniu odbył się 41 Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych. Województwo podkarpackie reprezentowała uczennica naszej szkoły Julia Dyląg. Julka ostatecznie uplasowała się na 13 pozycji w Polsce. To niemały sukces wziąwszy pod uwagę, że nasza krasomówczyni dopiero zaczyna swoją przygodę z „pięknym mówieniem”.

Konkursowi towarzyszyły atrakcyjne wycieczki  i imprezy kulturalne. Zwiedzaliśmy Zamek  Golubski, Regionalną Izbę Pamięci poświeconą Marii Dąbrowskiej w Płonnem,  Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Uczestniczyliśmy także w spektaklu pt. „Ostatnie chwile życia Anny Wazówny”. Dopełnieniem artystycznej oprawy konkursu były wernisaże wystawy malarskiej Sławomira Jasienieckiego i fotograficznej Macieja Kastnera.

Z ogromną ekscytacją czekamy na kolejny wyjazd do Golubia (oczywiście, jeśli uda się przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie). Nie tylko dlatego, by stanąć w szranki konkursowe, ale przede wszystkim, by spotkać niesamowitych, oddanych swojej pasji ludzi i móc napawać się magią tego urokliwego miejsca. Gratulujemy Julce i życzymy , aby „Bór jej Darzył” w kolejnych konkursach.

BB

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress