Narodowe Święto Niepodległości « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dla Wszystkich Polaków jedno z Najważniejszych Świąt. Po 123 latach Polska odzyskała Niepodległość i powróciła na mapy Europy. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, obchody Święta Niepodległości przybrały charakter symboliczny. Każdy mógł  włączyć się w obchody Narodowego Święta  poprzez wywieszenie flagi lub wzięcie udziału w akcji  „ Niepodległa do hymnu”.

Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – Pani Jadwiga Szylak – w dniu 11 listopada złożyła wiązankę kwiatów pod Kamieniem Legionistów. Uczestniczyła też w  odsłonięciu Obelisku    ( w setną rocznicę)  poświęconego  bohaterskiej walce Polaków w  Bitwie Warszawskiej zwanej   „ Cudem nad Wisłą”. Obelisk powstał z inicjatywy Rady i Zarządu Powiatu Leskiego oraz Społeczeństwa Leskiego.

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress