Baza dydaktyczna IT « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Baza dydaktyczna IT

Zespół Szkół Leśnych w Lesku posiada wysoce wyspecjalizowaną bazę dydaktyczną, którą tworzą:

Nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących. Wszystkie sale wyposażone są w pomoce naukowe, sprzęt IT komputery, telewizory, rzutniki multimedialne, Internet.

We wszystkich obiektach ZSL Lesko funkcjonuje sieć Wi-Fi a szkoła korzysta z szerokopasmowego połączenia światłowodowego.

Sale przedmiotów zawodowych:

Hodowla lasu, Ochrona lasu, Urządzanie lasu i łowiectwo, Użytkowanie lasu, Biologia leśna, System Informatyczny Lasów Państwowych.

W szkole funkcjonują 2 sale komputerowe oraz sala gimnastyczna  z zapleczem sanitarnym, prysznicami i szatniami, 2 siłownie oraz przyszkolne boisko sportowe.

Wykłady z zakresu praktycznej nauki zawodu odbywają się w specjalnie do tego celu przystosowanego budynku zajęć praktycznych, wyposażonego w sprzęt leśny.

Posiadamy symulator harwestera i forwardera Komatsu oraz trenażer żurawia hydraulicznego HDS.

Począwszy od klasy 3 uczniowie otrzymują ubrania robocze niezbędne do udziału w zajęciach terenowych.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress