Położenie szkoły « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Położenie szkoły

Lesko, ul. Al. Jana Pawła II/1, województwo podkarpackie.

Jesteśmy jedyną placówką w południowo-wschodniej Polsce, kształcącą adeptów leśnictwa do warunków górskich i nizinnych.

Nasza Szkoła Leśna położona jest w malowniczej miejscowości będącej bramą wjazdową w Bieszczady, na tzw. Pogórzu Leskim. Usytuowana jest nad brzegiem rzeki San w odległości 13 km od zapory i zalewu w Solinie, w sąsiedztwie dwóch innych szkół średnich.

Na powierzchni ponad 6 hektarów znajduje się budynek szkoły, internatu, budynek zajęć praktycznych (tzw. „Zamiejscowa Katedra Leśnictwa Stosowanego”) oraz piękny park szkolny stworzony wspólnym wysiłkiem uczniów i nauczycieli.

Między szkołą a internatem znajdują się boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a  obok posesji szkolnych znajduje się stadion miejski. Popołudniami młodzież może tam spędzać swój wolny czas.

W promieniu 0,5 km od szkoły znajdują się dworzec autobusowy oraz bus w Lesku, sklepy Lidl, Tesco, Biedronka, Centrum, 2 stacje benzynowe.

W pobliżu jest umiejscowiony basen, lodowisko, korty tenisowe, boisko sportowe Orlik.

 

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress