Obchody 40 lecia Technikum Leśnego w Lesku – zjazd Absolwentów « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Obchody 40 lecia Technikum Leśnego w Lesku – zjazd Absolwentów

„Wsłuchaj się w szumiące drzewo swoich wspomnień”
40 Jubileusz Technikum Leśnego w Lesku.

29 września 2012 roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku miała miejsce Uroczystość 40-lecia Technikum Leśnego w Lesku połączona ze Zjazdem Absolwentów.
Świętowanie rozpoczęło się mszą w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku. Następnie Goście i Absolwenci przeszli do budynku szkoły.

<<Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku>>

Czas  do uroczystości oficjalnej mijał na spotkaniach z dawno niewidzianymi Profesorami i Kolegami z ławy szkolnej, na zwiedzaniu  klasopracowni oraz specjalnie przygotowanych na tę uroczystość wystaw zdjęć, tabl, pamiątkowych kronik . Był czas na rozmowy przy kawie i wspomnienia. Szkoła gościła m.in. Przedstawicielki Ministerstwa Środowiska, p. Małgorzatę Kacprzycką-Skrocką i p. Sylwię Wojewodę, Przedstawicielkę Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, p. Jęczkowską,  Zastepcę Dyrektora RDLP w Krośnie p. mgr inż. Marka Mareckiego, Dyrektora i Wicedyrektora zaprzyjaźnionej Szkoły Leśnej w Bijacowcach na Słowacji. Obecni byli Starosta Starostwa Powiatowego w Lesku p. Marek Pańko, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko mgr inż. Barbara Jankiewicz, Rzecznik Prasowy RDLP w Krośnie dr Edward Marszałek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko mgr inż. Józef Kosiba, Dyrektorzy Średnich Szkół Leśnych w Polsce, Nadleśniczowie, Absolwenci, emerytowani Pracownicy Szkoły i wielu, wielu innych.

Przemówieniom, gratulacjom i życzeniom nie było końca. Część oficjalną poprowadził mgr inż. Adrian Wiśniowski, absolwent Technikum Leśnego z roku 2004, kontynuator wieloletnich tradycji krasomówczych Szkoły, mogący obecnie poszczycić się tytułem Mistrza Mowy Polskiej 2011. Po obiedzie był czas na spotkania poszczególnych Roczników
z Wychowawcami i biesiadowanie przy szwedzkim stole, na którym oczywiście nie zabrakło dziczyzny.

Wspomnienia, łzy wzruszeń, radość – spotkanie po latach pełne emocji, obrazów z „tamtych lat” minęło, jak mija wszystko, ale pozostanie na długo w pamięci Tych, którzy kochali swoją Szkołę, pracę, którzy od wielu lat współpracują z tą placówką.

Gratulacje,  Szkoło Jubilatko! I do zobaczenia za 10 lat na „pięćdziesiątce”.

Galeria zdjęć z uroczystości 40 lecia Technikum Leśnego w Lesku.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Jedna odpowiedź do “Obchody 40 lecia Technikum Leśnego w Lesku – zjazd Absolwentów”

  1. Paweł pisze:

    Super impreza…

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress