Obchody Dnia Drzewa 2022 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Obchody Dnia Drzewa 2022

Corocznie w naszym kraju, w dniu 10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Samo święto zostało zainicjowane w Stanach Zjednoczonych w 1872r. Dzisiaj jest to już akcja międzynarodowa, której głównym celem jest wzmacnianie postaw proekologicznych, w szczególności poprzez akcje sadzenia drzew. Społeczność Technikum Leśnego w Lesku każdej wiosny sadzi ich po kilkanaście tysięcy sztuk.

My obchodziliśmy swój Dzień Drzewa 19 października. Rozpoczęliśmy go relacją z pobytu na stażach zawodowych w Irlandii z wręczeniem certyfikatów. Następnie odbył się konkurs przyrodniczy, w którym punktowana była wiedza, wytrzymałość biegowa i umiejętności praktyczne.

Wyniki Konkursu o Puchar Przechodni Dyrektora ZSL Lesko i Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku:

1 miejsce klasa 4spb

2 miejsce klasa 4gia

3 miejsce klasa 3b

Gratulujemy.

Tradycji musiało stać się zadość i każda z klas posadziła na terenie Szkoły swoje drzewa. Później odbyło się wręczenie dyplomów, nagród rzeczowych oraz specjalnych zaświadczeń, które sprawiają, że nauka w szkole staje się w kolejnym tygodniu jeszcze bardziej przyjemna. Całość imprezy została zwieńczona grillem integracyjnym.


 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress