Odznaczenie dla emerytowanego Dyrektora naszej Szkoły « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Odznaczenie dla emerytowanego Dyrektora naszej Szkoły

W uznaniu zasług za aktywną działalność zawodową i społeczną postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości uhonorowany został Pan Franciszek Maresz, leśnik, długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, emerytowany Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń Absolwentów. Inicjator współpracy  w zakresie kształcenia zawodowego resortowych szkół leśnych w Polsce i za granicą. Propagator idei kultury  i tradycji łowieckich wśród Młodzieży Technikum Leśnego w Lesku. Zasłużony działacz społeczny w strukturach Polskiego Związku Łowieckiego.

Dekoracji dokonała Pani Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Warto podkreślić, że Pan Franciszek Maresz  jako jedyny, spośród Kadry Pedagogicznej w 50-letniej historii naszej Szkoły,  został uhonorowany tym wyjątkowym okolicznościowym Medalem.

                                                                                                            Gratulujemy!

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Jedna odpowiedź do “Odznaczenie dla emerytowanego Dyrektora naszej Szkoły”

  1. Absolwent TL 1978 pisze:

    Serdecznie gratuluję Panie Dyrektorze! Tym samym należy Pan do grona zaledwie kilku leśników z Podkarpacia, których uhonorowano tym prestiżowym pamiątkowym odznaczeniem prezydenckim.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress