Pamięć bohaterów poległych w Bykowcach « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pamięć bohaterów poległych w Bykowcach

Wrzesień to czas, w którym nasza Ojczyzna przepełniona jest uroczystościami patriotycznymi poświęconymi Bohaterom 1939 roku. W naszym regionie 10 września w Bykowcach obchodzona jest rocznica walk oddziałów polskich z niemieckim agresorem. Podczas potyczki poległo sześciu żołnierzy  Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora (ppor. rezerwy  Marian Zaremba – leśnik, szer. Ludwik Lisiak, szer. Ignacy Matuszczak, szer. Leon Piłat, szer. Leon Urbaniak – także leśnik, szer. o nieznanym nazwisku).

Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem żołnierzy poległych( krótkie powitanie, przybliżenie tła historycznego potyczki z Niemcami w Bykowcach).

Zgromadzone delegacje – służb mundurowych (m.in. leśnicy – wraz z Panią Grażyną Zagrobelny – Dyrektor RDLP w Krośnie) ; liczne Nadleśnictwa z terenu Bieszczadów i Beskidu Niskiego; szkół (wraz z Panią Jadwigą Szylak – Dyrektor ZSL w Lesku); samorządowcy; politycy; harcerze- złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy poległych. Następnie uczestniczy przeszli na cmentarz, gdzie odbyła się modlitwa, apel za poległych, salwa honorowa oraz składanie kwiatów i wiązanek na grobach poległych żołnierzy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress