Patogeny lasów – ostatnie dni stażu w Irlandii « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Patogeny lasów – ostatnie dni stażu w Irlandii

Dwa ostatnie dni praktyk w ramach programu Ersamus + poświęciliśmy profilaktyce w ochronie lasów przed szkodliwymi owadami i grzybami patogenicznymi. Zajęcia prowadził Diarmuid McAree Formerly Chief Forestry Inspector of the Irish Forest Service, który m.in. uczestniczył w badaniach nad problemem kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej.

Razem z prowadzącym warsztaty określaliśmy objawy chorobowe w poszczególnych fazach rozwojowych drzewostanu spowodowane przez owady i grzyby. Przy okazji rozpoznawaliśmy gatunki ptaków występujących w naszym gospodarstwie leśnym.

Uwieńczeniem 2 tygodniowego stażu było wręczenie uczestnikom certyfikatów ukończenia praktyk.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress