Pielgrzymka maturzystów 2017 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka maturzystów 2017

Wczesnym sobotnim  rankiem 7 października 2017 roku, wyruszyliśmy choć w dżdżystej pogodzie, lecz z dobrymi humorami, by jako tegoroczni maturzyści pokłonić się Matce Bożej, czczonej od wieków na Jasnej Górze. Hasło tegorocznego zjazdu maturzystów brzmiało: Być żywym diamentem w koronie Maryi i nawiązywało do jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego obrazu.

W drodze na Jasną Górę zobaczyliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i pomodliliśmy się u stup wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego. Co odważniejsi wspięli sie nawet  na taras widokowy znajdujący się na wieży przy tym Sanktuarium. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć pokrwawioną sutannę św. Jana Pawła II, którą miał na sobie w dniu zamachu na jego życie – 13 maja 1981 roku. Każdy mógł pomodlić się przy płycie z grobu Papieża Polaka w Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się. I choć to miejsce na każdym zrobiło wielkie wrażenie, czas było ruszać dalej.

Po dotarciu na Jasną Górę i wolnym czasie, uczestniczyliśmy w konferencji wygłoszonej przez dyrektora Radia Fara – ks. Andrzeja Bienię, który pozostawił nas z pytaniem: Kim jest dla mnie Jezus? Wrażenie na wielu z nas, a nawet z niektórych oczu wycisnęło łzy, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach, a podczas Mszy św., której przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek dało się odczuć Ducha rozmodlenia przemyskiej młodzieży. Ksiądz Biskup powiedział do młodych ważne bardzo słowa nie tylko w kontekście egzaminu, który czeka maturzystów,
ale i w obliczu ich całego życia. Bowiem lęki, które przezywa młody człowiek, dobrze, że są, ale one maja nas mobilizować do tego, żeby włożyć więcej pracy, trudu w to, co czynimy.

Po Apelu Jasnogórskim w którym uczestniczyliśmy, wyruszyliśmy w drogę powrotną. I choć w pielgrzymce uczestniczyło 28 maturzystów wraz z wychowawczynią jednej z klas – panią Martą Michalską, choć zmęczenie dało się we znaki, to jednak to modlitewne spotkanie każdy z nas zapamięta na długo.

ks. Przemysław Macnar

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress