Pielgrzymka maturzystów 2018 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka maturzystów 2018

Już od wielu lat tradycją stała się coroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.  Uczniowie, których czeka w niedalekiej przyszłości egzamin dojrzałości udają się do stóp Pani Jasnogórskiej, aby ofiarować jej wszystkie swoje sprawy, a w szczególności czas matur i przygotowania tego ważnego egzaminu. Także i w tym roku pielgrzymowaliśmy wraz z młodzieżą z całej diecezji przemyskiej do Częstochowy.

W dniu 6 października wczesnym rankiem wyruszyliśmy w drogę.  Pierwszą stacją naszej pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Tak się złożyło, że wyjazd wypadł dzień po wspomnieniu liturgicznym św. Faustyny Kowalskiej – patronki tamtego miejsca.  Mieliśmy okazję zobaczyć także panoramę Krakowa z wieży widokowej, a także centrum św. Jana Pawła II umiejscowione nieopodal Sanktuarium.  Około 12 godziny pożegnaliśmy się z Krakowem, aby o 14 znaleźć się już na Jasnej Górze. I tam do godziny 17 mieliśmy czas wolny na zregenerowanie sił oraz posiłek.  O godzinie 17 nastąpiło, zawiązanie wspólnoty w Bazylice na Jasnej Górze.

Uczniowie z całej diecezji następnie wysłuchali konferencji  o tym jak cennym darem jest nasza młodość, którą wygłosił ks. Jacek Michno. Zaraz po prelekcji rozpoczęła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Po nabożeństwie w czasie którego młodzież z Przemyśla czytała trafiające w serce rozważania, oraz pięknym śpiewie, mieliśmy czas na odpoczynek. Później o godzinie 21 zebraliśmy się na wspólnym apelu i różańcu pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abpa Adama Szala.

Bezpośrednio po różańcu rozpoczęła się Msza Św., również pod przewodnictwem naszego przemyskiego ordynariusza. Po zakończeniu liturgii każda ze szkół powróciła do swoich rodziców i rodzinnych miejscowości.

Dzięki uprzejmości naszego księdza i wychowawców, mogliśmy przeżyć to szczególne wydarzenie wiary w Boga i wspólnoty Kościoła. Nie był to czas stracony, lecz ubogacił nas doświadczeniem młodego przemyskiego Kościoła, który pielgrzymował do stóp Jasnogórskiej Pani.

 

Eryk Walczyszewski

img_3389-1

Image 1 of 1

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress