Pierwsza Konstytucja w Europie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pierwsza Konstytucja w Europie

Zespół Szkół Leśnych w Lesku każdego roku uczestniczy w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od zbiórki  delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Lesko. Następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta pod Ratusz, gdzie wysłuchali okolicznościowego przemówienia.

Przybyłe delegacje i poczty sztandarowe złożyły kwiaty pod Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Uroczystości rocznicowe  uświetniła Msza Święta na Placu Konstytucji 3 Maja.

ZF

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress