Po Otwartym Dniu w Zespole Szkól Leśnych w Lesku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Po Otwartym Dniu w Zespole Szkól Leśnych w Lesku

W czwartek 13 grudnia 2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych odwiedzili nasz Zespół Szkół Leśnych. Przyjechało lub przyszło do nas ponad 170 młodych osób. Przedstawiona Im nasza oferta kształcenia spotkała się z dużym zainteresowaniem.      Młodzi ludzie, przed którymi stoi poważna decyzja wyboru szkoły średniej, pytali niemal o wszystko: czy w Szkole działa internat, ile posiłków wydaje Internat, ile osób mieszka w pokojach, jak wygląda praktyczna nauka zawodu leśnika, czy Szkoła umożliwia zdobycie prawa jazdy, jak nazywają się przedmioty zawodowe leśne, ilu języków obcych uczy się młodzież leśna, jak  kształtują się stosunki z innymi szkołami leśnymi w Polsce, czy utrzymywane są kontakty ze szkołami leśnymi z zagranicy i o wiele innych spraw.

Młodzież leśna zaopiekowała się naszymi gośćmi. W krótkim spacerze po obiektach użytkowanych przez Zespól zaprezentowano w kolejności: aulę, pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, pracownie Systemu Informatycznego Lasów Państwowych, pracownie językowe, praktycznej nauki zawodu, strzelnice, bibliotekę, świetlicę, jadalnię, pokoje mieszkalne w Internacie

Tegoroczny nabór do szkół średnich jest szczególny. O miejsca w szkołach średnich stara się dwa razy więcej młodzieży niż zazwyczaj. Zapewniamy, że szkoły działające w Zespole Szkół Leśnych w Lesku są gotowe na przyjęcie  wszystkich chętnych. – Zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress