Pomoc dla Szkoły Leśnej w Bolechowie w Ukrainie. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pomoc dla Szkoły Leśnej w Bolechowie w Ukrainie.

Już przeszło rok trwa wojna na Ukrainie, wojna wywołana przez Rosję. Od początku konfliktu, na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, prowadzona jest zbiórka pieniędzy oraz materiałów i produktów dla zaprzyjaźnionej Szkoły Leśnej w Bolechowie. Kilka dni temu, tj. 16.03.2023 r. na przejściu granicznym w Krościenku przekazaliśmy na ręce Pana Jurija Czerniewyj, Dyrektora Szkoły Leśnej w Bolechowie, zakupione i zebrane przez nas artykuły. Jest to już nasza druga zbiórka z przeznaczeniem dla Bolechowa. Pierwsza zbiórka została przekazana w dniu 2.04.2022 r.

Co udało się zebrać na terenie ZSL w Lesku? ( od sierpnia 2022 r.)

zbiórka pieniędzy wśród Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły wyniosła  6 311,00 zł.

akcję wsparły instytucje oraz firmy zewnętrzne, takie jak:

Nadleśnictwo Bircza – 2500,00 zł.,

– Piekarnia „Szelc” – 500,00 zł.,

– Sklep Wielobranżowy. Usyk Janina – 300,00 zł.,

– Hurtownia Delfin Lesko. Dariusz Doliński- 250,00 zł.,

 ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY W GOTÓWCE  – 9861,00 zł      

za zebrane pieniądze zakupiono:

  • generator prądotwórczy oraz olej do agregatów za 5566,80 zł.,
  • naczynia turystyczne, takie jak: miski, kubki, noże, widelce, łyżki za 1201,48 zł.,
  • odzież- koszulki męskie za 496,29 zł.,
  • 4 x kociołek turystyczny za 1011,96 zł.,
  • żywność za 1534,00 zł.,
  • słodycze za 50,47 zł.

Za pośrednictwem Pani Jadwigi Szylak -Dyrektor ZSL w Lesku, w organizację pomocy dla Szkoły Leśnej w Bolechowie aktywnie włączyły się Nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie. Przeprowadziły one zbiórkę na swoim terenie, a następnie zakupiły artykuły, które zapakowane i opisane dotarły do ZSL w Lesku. Wśród produktów znalazły się: środki czystości, środki higieniczne, odzież, śpiwory, naczynia turystyczne. Nadleśnictwa, które włączyły się w akcję to : Nadleśnictwo Lesko, Nadleśnictwo Baligród, Nadleśnictwo Lutowiska, Nadleśnictwo Stuposiany, Nadleśnictwo Narol, Nadleśnictwo Dynów, Nadleśnictwo Oleszyce, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Nadleśnictwo Mielec, Nadleśnictwo Lubaczów, Nadleśnictwo Jarosław, Nadleśnictwo Bircza.

Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim Darczyńcom. Szczególne podziękowania dla Uczniów, Nauczycieli i  Pracowników ZSL w Lesku  oraz  dla Pracowników Nadleśnictw z RDLP w Krośnie, przekazał Pan Jurij Czerniewyj Dyrektor Szkoły Leśnej w Bolechowie.

K. Wójcik.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress