„Pożegnania nadszedł czas…” – Zakończenie roku szkolnego klas IV « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

„Pożegnania nadszedł czas…” – Zakończenie roku szkolnego klas IV

28 kwietnia 2023r. w Technikum Leśnym w Lesku odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych abiturientów. Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Szylak powitaniem zaproszonych gości w osobach: Dyrektora RDLP Krosno Pana Marka Mareckiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko Pana Zbigniewa Pawłowskiego, kierownika praktyk zawodowych Pana Wojciecha Jankowskiego, Z-cy Przewodniczącego Związku Zawodowego Leśników Polskich Okręgu Krośnieńskiego Pana Władysława Świerczek, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Olszowskiej oraz tegorocznych Absolwentów i ich Rodziców, którzy przybyli na uroczystość.

Po przemówieniu Pani Dyrektor i odczytaniu listu Ministra Edwarda Siarka głos zabrali  zaproszeni goście, a następnie wręczono nagrody za osiągnięcia naukowe oraz pracę na rzecz szkoły.

Ważnym punktem programu uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem Naszym Absolwentom. Dwie uczennice: z klasy IVgia Julia Wojtanowska, z klasy IVgib Justyna Boroń otrzymało świadectwa z wyróżnieniem a ich Rodzice listy gratulacyjne.

Stypendium Dyrektora ZSL w Lesku otrzymali: Justyna Boroń, Julia Wojtanowska i Kacper Łapa.

Stypendium naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej, dla osób z najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych, otrzymały: Julia Wojtanowska, Justyna Boroń.

Stypendium naukowe po raz pierwszy ufundowane przez Radę Regionu Krośnieńskiego Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Patryk Grab.

Odznaki za szczególne osiągnięcia w nauce otrzymali: złotą- Justyna Boroń, srebrną- Przemysław Pieszczoch oraz brązową- Kacper Łapa, Filip Kozioł, Anna Cyran.

Odznaki za szczególne zasługi dla Zespołu Szkół Leśnych w Lesku otrzymali:  Katarzyna Jaworska, Filip Kozioł, Kacper Łapa, Jakub Sawicki, Krystian Napora, Julia Wojtanowska.

Zostały również wręczone nagrody wyróżniającym się Uczniom ufundowane przez RDLP w Krośnie, Nadleśnictwo Lesko oraz Szkołę.

Nagrodami wyróżnieni zostali również Sygnaliści Myśliwscy: Jakub Sawicki, Krystian Napora oraz członkowie zespołu muzycznego: Katarzyna Jaworska i Filip Kozioł.

Miłym akcentem było wręczenie Naszym Absolwentom przez Pana Gracjana Fara i Pana Dawida Gołębiowskiego certyfikatów i zaświadczeń ukończonych kursów i szkoleń w ramach projektu Kompetentni Uczniowie w Technikum Leśnym.

Pani Beata Brajewska i Pan Zygmunt Folwarski wręczyli nagrody laureatom konkursu czytelniczego „ Czytam, bo lubię” i dyplomy dla uczestników konkursu oraz nagrodę za wzorowe czytelnictwo 2022/2023.

Nagrody za aktywną działalność w internacie wręczyła Pani Kierownik Internatu Natalia Zięba.

Nagrodami zostali również uhonorowani Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim.

Część oficjalna zakończyła się pożegnalnym przemówieniem i podziękowaniami przedstawicieli maturzystów: Justyny Boroń i Mateusza Czaję. Ostatni raz zaśpiewała dla nas wzruszona Kasia Jaworska. Następnie wręczono upominki Nauczycielom.

Po części oficjalnej zaprezentowano część artystyczną przygotowaną przez wychowawców klas IV- Panią Renatę Głuszko i Panią Agnieszkę Węglicką i ich wychowanków.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie Julia Szałaj oraz Dominik Andrach, którzy wcielili się w rolę wychowawców klas czwartych- Panią Dorotę Dopart- Janusz i Pana Dawida Gołębiowskiego.

Na „Gali- Kwiat Leśnej Młodzieży”, będącej jednym z elementów przedstawienia, najbardziej „zasłużonym” Uczniom wręczono nagrody w kilku kategoriach, m.in. „Sportsmenka”, „Frekwencja”, „ Grecki Bóg” czy „Przyjaciel Rady Pedagogicznej”. Wejście wyróżnionych na czerwony dywan, przy salwach śmiechu Kolegów i Gości oglądających całe zdarzenie, miało swój niepowtarzalny urok, a główni bohaterowie Gali bardzo dobrze wczuli się w swoje role.

Na koniec Uczniowie młodszych klas wręczyli symboliczne prezenty abiturientom.

Przed naszymi Maturzystami już niebawem egzamin maturalny i wybór dalszej drogi życiowej. Mamy jednak nadzieję, że te wyzwania, przed którymi staną, nie okażą się dla nich trudne. Tego jeszcze raz im życzymy…

 

  R.G/A.W

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress