Pożegnanie uczniów klas IV – rocznik 2017 – 2021 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pożegnanie uczniów klas IV – rocznik 2017 – 2021

W dniu 30 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyło się pożegnanie Uczniów klas IV. Na uroczystości obecni byli Goście: Pan Marek Marecki Dyrektor RDLP w Krośnie, Pan Zbigniew Pawłowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko , Pan Wojciech Jankowski-kierownik praktyk zawodowych, Pan Bogusław Sitko Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku, Pan Gracjan Fara- kierownik szkolenia praktycznego i jednocześnie reprezentant Związku Leśników Polskich w RP, Pani Natalia Zięba kierownik Internatu. Na sali oprócz Uczniów klas IV-tych obecni byli ich Wychowawcy: Pan Lesław Dobosz- opiekun klasy IVa oraz Pan Marian Gawlik -opiekun klasy IVb, reprezentanci klas trzecich oraz członkowie Rady Pedagogicznej.

Uroczystość rozpoczęła się od gratulacji Pani Dyrektor Jadwigi Szylak, dla Pana Dyrektora Marka Mareckiego z tytułu objęcia nowej funkcji. Pani Dyrektor w  imieniu własnym oraz całego Grona Pedagogicznego, pracowników Szkoły oraz młodzieży, życzyła nowemu Dyrektorowi RDPL w Krośnie dużo satysfakcji z pracy, realizacji swoich zamierzeń i wspaniałych współpracowników, a także podziękowała za współpracę  i opiekę nad młodzieżą.

Główną częścią uroczystości było wręczenie nagród Uczniom klas IV.

Za najlepsze wyniki w nauce świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Katarzyna Antolak

Łukasz Kowal

Dominik Józefczyk

Odznakę „Za szczególne osiągnięcia w nauce” PRIMUS INTER PARES otrzymali:

Wiktoria Darosz-  srebrna

Jakub Wojtanowski- brązowa

Szymon Krysa- srebrna

Nagrodę pieniężną od Związku Leśników Polskich za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych otrzymali:

Łukasz Kowal

Dominik Józefczyk

Odznaki za szczególne zasługi w pracy na rzecz Szkoły otrzymali członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich:

Jakub Wojtanowski

Hubert Inglot

Konrad Siemiątkowski

Dominik Józefczyk

Nastąpiło również uroczyste przekazanie sygnałówki nowemu kapelmistrzowi.

Nagrody ufundowane przez RDLP w Krośnie otrzymali: Katarzyna Antolak, Jarosław Żmuda, Krystian Zawada, Łukasz Kowal, Dominik Józefczyk, Konrad Siemiątkowski.

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lesko otrzymali: Jakub Pieklak, Jakub Barszcz, Bartłomiej Maślany, Dominik Tęcza.

Nagrody Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce, dobrą frekwencję oraz za działalność na rzecz szkoły otrzymali: Hubert Inglot, Jakub Wojtanowski,Tomasz Marcinik, Dawid Pelczar, Gracjan Ochenduszko, Wojciech Fenio, Paweł Paciorek, Andrzej Taborski, Wiktoria Darosz, Karol Bil, Szymon Krysa, Dominika Piotrowska, Jakub Franos.

Nagrody Kierownika internatu otrzymali: Dawid Pelczar, Jakub Franos, Wiktoria Darosz, Jarosław Żmuda, Dominik Tęcza, Magdalena Karbowniczyn.

Nagrodę za sprawowanie funkcji Przewodniczącego SU otrzymał Wiktor Klich, za pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego SU otrzymali Krystian Zawada i Jakub Wojtanowski oraz Piotr Wierciński za pracę na rzecz SU.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody za Konkurs czytelniczy „Czytam, bo…lubię!”. Wyróżnieni zostali dwaj uczniowie: Szymon Krysa oraz Kacper Wojciechowski.

Pod koniec części oficjalnej podziękowania złożyli Przedstawiciele klas IV wręczając kwiaty Dyrekcji, zaproszonym Gościom i Nauczycielom.

Następnie rozpoczęła się ostatnia część uroczystości- pożegnanie maturzystów przez przedstawicieli klas trzecich. Było przemówienie młodszych kolegów i koleżanek oraz prezentacja podsumowująca wspólne chwile rocznika 2017-2021 spędzone w Technikum Leśnym, która wywołała uśmiech i łzy…

Tegorocznym Absolwentom życzymy :

radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

Darz Bór!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress