Spotkanie nr 8 Interreg – 13 – 15 kwietnia 2018 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Spotkanie nr 8 Interreg – 13 – 15 kwietnia 2018

Strona główna Lasy nie znają granic

Sprawozdanie ze spotkania ekspertów, gestorów i zespołu projektowego

w dniach 13-15 kwietnia 2018 r.

 

W dniach 13-15 kwietnia 2018 r. w Polańczyku odbyło się ósme spotkanie ekspertów, zespołów projektowych i gestorów w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz  dwóch gestorów  zgodnie z listą obecności.

W pierwszym dniu spotkania po przywitaniu Wszystkich przez menagera Natalię Zięba i koordynatora projektu Gracjana Farę nastąpiło podsumowanie pierwszym wymian młodzieży które odbyły się w marcu. Eksperci w ramach przedmiotów z których odbywały się zajęcie podczas wymian uczniów przedstawili swoje spostrzeżenia, uwagi i wnioski. Po przedstawieniu swoich opinii i spostrzeżeń nastąpiła dyskusja.

14 marca 2018 eksperci gestor Grzegorz Indyk przedstawił prezentację z pierwszych wymian uczniów. Opowiedział o wykorzystaniu przekazywanych informacji i materiałów w codziennych pracach w lesie. Podsumował zajęcia z hodowli i ochrony lasu, w których uczestniczyli uczniowie ze Słowacji. Drugim punktem tego dnia była plenerowa konferencja na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska w Bieszczadach podczas której zapoznaliśmy naszych gości ze Słowacji problemem zaśmiecania lasów w Bieszczadach jak również Zalewu Solińskiego.

Trzeciego dnia pracowaliśmy nad opracowywaniem ankiet dla uczniów, oraz dopracowywaliśmy szczegóły drugiej wymiany młodzieży w dniach 15-20 kwietnia 2018 r. Na zakończenie głos zabrał koordynator projektu, który podziękował Wszystkim za wspólną pracę.

 

                                             Menager projektowy:

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress