Lasy nie znają granic Opis projektu « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Lasy nie znają granic Opis projektu

Strona główna Lasy nie znają granic

 

Rozwój kształcenia to jedno z głównych wyzwań Programu Interreg V-A Polska – Słowacja. Pogranicze polsko-słowackie odznacza się między innymi znaczą migracją młodych ludzi poszukujących lepszych form i możliwości kształcenia, właśnie z powodu braku takich możliwości w regionie. System kształcenia na pograniczu jest stosunkowo bogaty w różne typy szkół, ale w tym projekcie chcemy skupić się na porównaniu treści kształcenia w bardzo podobnych ośrodkach nauczania w zakresie leśnictwa na poziomie szkoły średniej.

Systemy kształcenia obu krain wykazują pewne braki, do których należą: – brak połączenia wiedzy z praktyką; – absolwent szkoły uzyskuje wiadomości, które nie są użyteczne w praktyce; – absolwent szkoły nie potrafi zastosować uzyskanych wiadomości w normalnych sytuacjach; – uczniom brakuje wiadomości potrzebnych w praktyce; – uczniowie nie widzą sensu w tym, czego, w jaki sposób i dlaczego się uczą; – uczniowie mają problem z samodzielnym myśleniem – twórczym i krytycznym; – programy nauczania poruszają zbyt wiele aspektów; – uczniowie podczas nauki przyswajają zbyt dużo niepotrzebnych wiadomości encyklopedycznych.

Projekt dzięki realizacji celów szczegółowych wspiera: poprawę jakości wykształcenia, poszerzenie oferty kształcenia na obszarze pogranicza, przystosowanie się do potrzeb rynku oraz korzystanie z innowacyjnych metod nauczania i intensyfikację wspólnych inicjatyw polsko-słowackich rozwijanych przez instytucje oświatowe. Projekt dąży do osiągnięcia tych celów przez realizację odpowiednich zadań projektowych uporządkowanych chronologicznie, które skupiają się przede wszystkim na porównaniu treści kształcenia wybranych przedmiotów zawodowych w dziedzinie leśnictwa oraz zastosowaniu istotnych wyników tego porównania przy opracowywaniu optymalnego modelu nauczania teoretycznego i praktycznego.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress