Przyjazd uczniów ze Słowacji (13-18 maja 2018 Urządzanie lasu). « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Przyjazd uczniów ze Słowacji (13-18 maja 2018 Urządzanie lasu).

Strona główna Lasy nie znają granic

W dniu 13-18 maja 2018r. przyjmowaliśmy młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły leśnej w Presovie (Słowacja). Był to już trzeci przyjazd organizowany w ramach projektu „lasy nie znają granic” – współfinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Młodzież słowacka realizowała program m.in. z przedmiotu urządzanie lasu. Tematem zajęć były metody określania miąższości drzewostanów. W szczególności metoda Bitterlicha (metoda pomiarowo – szacunkowa). Jest to metoda nie stosowana na terenie lasów słowackich. Tym bardziej należało z nią zapoznać uczniów z Presova.

W pierwszym dniu były zajęcia teoretyczne, na których omawiano podział metod określania miąższości drzewostanów, obliczanie błędów pomiarowych, zasady wypełniania raptularzy terenowych. Zajęcia praktyczne (pomiary) odbyły się na terenie nadleśnictwa Lesko, l-ctwo Gruszka. Na wyznaczonych powierzchniach próbnych określano pierśnicową powierzchnię przekroju ,przeciętną wysokość d-stanu, zasobność d-stanu. Mimo dużych opadów deszczu – udało się przeprowadzić zajęcia w terenie. Obowiązywała zasada, że „dla leśnika nie ma złej pogody”.

W pracach kameralnych ( kancelaryjnych) przetwarzano dane z pomiarów terenowych i porównano wyniki z danymi operatu urządzania lasu (o.u.l.).

Zajęcia przebiegały z dużym zaangażowaniem młodzieży, przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze.

                                                                                                                                B.S.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress