Przestrzeń tłumacza « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Przestrzeń tłumacza

„Tłumacząc tekst, otwieramy Innym nowy świat, a dzięki tłumaczeniu – przybliżamy, pozwalamy w nim przebywać, uczynić go cząstką naszego osobistego doświadczenia.” Tego wyzwania podjęła się grupa uczniów Naszej Szkoły, która 1 marca 2023 r. wzięła udział w XI edycji Warsztatów Przekładowych pt. „Przestrzeń tłumacza” w Instytucie Humanistycznym PANS w Krośnie.

W trakcie warsztatów uczniowie pracowali w grupach pod kierunkiem wykładowców nad tłumaczeniem różnych tekstów, w tym tłumaczeniem humoru w filmach Wood’ego Allena.

To wyjątkowe wydarzenie pogłębiło wiedzę uczniów o złożoności procesu przekładu wymagającego strategicznego jak i twórczego podejścia.

Pomimo wielu wyzwań uczniowie z sukcesem zakończyli pracę i przedstawili na forum jego wynik w postaci przetłumaczonego tekstu. Zakończyli warsztaty z wielkim uśmiechem oraz bagażem nowych doświadczeń.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress