Rekolekcje w terenie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Rekolekcje w terenie

Tego roku rekolekcje szkolne zostały podzielone na dwie części. W Wielkim Poście dwa dni przeznaczyliśmy na słuchanie konferencji i świadectw. Trzeci dzień był wyjątkowy, bo spędziliśmy go w lesie. Tzw. „Poligon Duchowości” odbył się 18 maja 2017r. Była to wyprawa całej szkoły do sanktuarium Matki Bożej Łopieńskiej w Polańczyku. Wyprawa w większości prowadziła drogami leśnymi i polnymi.

Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzenie źródełek w Lesku, Kamienia leskiego, źródełka w Zwierzyniu. Inną niespodzianką stało się dotarcie do nieistniejącej dziś miejscowości Bereżnica Niżna, gdzie w ogniu opalaliśmy kiełbasę. Metę stanowił kościół w Polańczyku, gdzie wspólnie odmówiliśmy Litanię Loretańską i zaśpiewaliśmy pieśń „Chwalcie łąki umajone”.

Uczestnicy eskapady

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress