Rekolekcje wielkopostne 2018 r. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Rekolekcje wielkopostne 2018 r.

W dniach od 7 do 8 marca 2018 roku odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które zgromadziły młodzież leśną na czele z Dyrekcją naszej szkoły, jak i nauczycielami i wychowawcami Technikum Leśnego w Lesku. Tegoroczne rekolekcje poprowadził ks. Marek Duda – wikariusz w Przysietnicy, który to starał się przekazać, ale i ukazać jak ważna jest wiara w życiu młodego człowieka. Rekolekcje stały się okazją, by spotkać się i porozmawiać z drugim człowiekiem, by choć na chwilę przystanąć i zastanowić się nad swoim życiem, ale i pogłębić swoją więź z Panem Bogiem.

Służyły temu konferencje wygłoszone przez ks. Marka, wyświetlane filmy, ale i świadectwo spotkania Pana Boga na drodze własnego życia, które dała pani Iwona. Dla wielu momentem szczególnym była przeżyta w kościele droga krzyżowa, poprowadzona i przygotowana przez młodzież z klasy pierwszej, czy ewangelizacyjna pantomima w organizację której zaangażowała się młodzież z klas: trzeciej i czwartej. Młodzi mieli okazję porozmawiać, nacieszyć się sobą, ale i skorzystać z sakramentu pokuty. Szczytem kulminacyjnym naszych szkolnych rekolekcji była czwartkowa Eucharystia przeżyta w naszej parafialnej świątyni.

To dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu ten czas stał się dla naszej szkoły okazją do wyciszenia i refleksji. Dlatego dziękując za życzliwość i pomoc; Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom obsługi, należy życzyć sobie jeszcze więcej takich chwil, kiedy pokój serca i uśmiech nie schodził z naszych twarzy.

ks. Przemysław Macnar

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress