Rok Szkolny 2018/2019 ogłaszam otwarty « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Rok Szkolny 2018/2019 ogłaszam otwarty

Rok Szkolny 2018/2019 ogłaszam otwarty tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Lesku Pani mgr Jadwiga Szylak dopełniła uroczysty ogólny apel Uczniów i Nauczycieli tej zasłużonej instytucji dla  kształcenia podstawowych kadr do Służby Leśnej Lasów Państwowych, zwołany w związku z dzisiejszą uroczystością rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor przywitała uczestników apelu, gości honorowych, nawiązała do trwających w Kraju uroczystości  jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i w szczególnie  ciepłych słowach  zwróciła się do pierwszoklasistów.

W tym uroczystym apelu uczestniczyli goście w osobach mgr inż. Jacka Gałuszki – Naczelnika Wydziału Kadr  – reprezentującego Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Panią mgr inż. Grażynę Zagrobelną oraz mgr inż. Zbigniewa Pawłowskiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko.

Osoby uczestniczące w inauguracji roku szkolnego 2018/2019 wysłuchali treści przesłania od  Sekretarza Stanu – Głównego Konserwatora Przyrody w Ministerstwie Środowiska Pani  Małgorzaty Golińskiej, która m.in. wskazała na kardynalne funkcje szkoły w „przekazywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych, pomocy w rozumieniu świata i kształtowania szlachetnych wartości  charakteru”. W liście  Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie  Pani mgr inż. Grażyna Zagrobelna, życzyła Nauczycielom „sukcesów w nauczaniu oraz kształtowaniu postaw młodych ludzi”  zaś od Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani mgr inż.  Barbara Jankiewicz, m.in. wyraziła przekonanie wobec uczniów „że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę”.

Goście honorowi dzisiejszej uroczystości , co warto podkreślić są Absolwenci Naszej Szkoły zajmującymi obecnie eksponowane stanowiska w Państwowym Gospodarstwie Leśnym „Lasy Państwowe”.

Młodzieży leśnej rozpoczynającej nowy rok szkolny życzymy sukcesów i powodzenia w ważnej pracy nad kształtowaniem podstaw Ich przyszłego życia zawodowego i osobistego.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress