Rowerem po Indiach « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Rowerem po Indiach

„Nirwana w rowie przy świętej krowie”, pod takim tytułem w dniu 6.05.2019 r. w internacie odbyło się spotkanie z Panem Teodorem Furs, inżynierem nadzoru z Nadleśnictwa Baligród. Tematem spotkania była wyprawa rowerem, naszego gościa, po Indiach. Prezentację zdjęć i filmów z tej wyprawy, poprzedziło przypomnienie poprzedniej wizyty Pana Teodora w internacie naszej szkoły, kiedy to uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia z podróży po Kirgistanie.

Tym razem podziwialiśmy zdjęcia z pogranicza indyjsko-pakistańskiego. Największe wrażenie na oglądających robiły zdjęcia górskich dróg z kilkusetmetrowymi urwiskami. Oprócz typowej dla tamtego klimatu roślinności, wychowankowie mogli sporo dowiedzieć się na temat kultury i zwyczajów mieszkańców pół- zach. Indii.

Warto podkreślić, że zaproszony gość to absolwent naszej szkoły i były mieszkaniec internatu. Wizyta Pana Teodora była również doskonałą okazją do zachęcania uczniów do tego aby rozwijać własne pasje, a mottem do tego były słowa Małgorzaty Smoczyńskiej „…pasja to przede wszystkim energia i radość odczuwane wtedy, gdy robimy coś, co karmi naszą duszę, ciało, umysł i emocje…”

Krystian Wójcik

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress