Spotkanie nr 11 Interreg – 2-4 lipca 2018 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie nr 11 Interreg – 2-4 lipca 2018

W dniach 02-04 lipca 2018 r. w Presovie odbyło się  spotkanie ekspertów,  zespołów projektowych i gestorów w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz  dwóch gestorów, w dniu 03 lipca odbył się workshop w którym uczestniczyło po 21 osób z Leska i Presova.

W pierwszym dniu spotkania po przywitaniu Wszystkich przez menagera Miroslava Fuchsa i koordynatora projektu Vlaste Hudakovą zapoznano Wszystkich uczestników spotkania z rezultatami zakończonego zadania: Innowacja metod i form kształcenia przedmiotów zawodowych, oraz zastosowanie istotnych wyników pracy, oceny i wniosków. Swoje opinie wyraziły zespoły projektowe oraz gestorzy z Polski i Słowacji. W kolejnym punkcie podsumowano zadanie związane z wymiennymi pobytami uczniów, wymieniono się poglądami i uwagami dotyczącymi tego zadania oraz przedstawiono realizację tego zadanie od strony organizacyjnej z obu stron projektu.

03 lipca 2018 r. uczestnicy workshopu odwiedzili kopalnie opalu w Dubniku, zwiedzano kopalnię, wysłuchaliśmy historii i ciekawostek związanych z tym miejscem jak również była dyskusja na tematy związane z ochroną środowiska i przyrody w takich miejscach.

Po obiedzie odbył się workshop podczas którego eksperci z obu szkół referowali wymiany uczniów . Przedstawiano to przedmiotami w kolejności odbywanych wymian. Na zakończenie zaproszono do wspólnej dyskusji, która była bardzo ciekawa ze względu na uczestników workshopu, którzy nie brali czynnego udziału w tych wymianach i mieli bardzo dużo ciepłych słów na temat tego zadania.

Trzeciego dnia spotkania menager Miroslav Fuchs wprowadził do zadania: Opracowanie optymalnego modelu kształcenia dla szkół i praktyk zawodowych. Następnie zespoły projektowe przedstawiły analizę materialnej i finansowej realizacji projektu, oraz realistyczne założenia i zalecenia dotyczące pozostałego okresu realizacji projektu. Na zakończenie były wolne wnioski dotyczące realizacji projektu po czym zakończono spotkanie.

 

                                             Koordynator projektu:

                                                Gracjan Fara

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress