Spotkanie z podróżnikiem w Rymanowie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie z podróżnikiem w Rymanowie

W dniu 5 października 2017 r.  grupa Uczniów z klasy pierwszej uczestniczyła w spotkaniu z Marcinem Kydryńskim- podróżnikiem, fotografem i dziennikarzem muzycznym. Spotkanie odbyło się w Zajeździe,, Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie , w ramach projektu ,,Wielkie Wyprawy”. Pan Kydryński ciekawie opowiadał o afrykańskiej przygodzie i przeżyciach z wędrówek po Afryce, także tych niebezpiecznych i ekstremalnych.

Jego relacja z wypraw do państw Afryki i prezentacja multimedialna fotografii z podróży, przybliżyła nam ten odległy i stale zmieniający się kontynent. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących życia jego mieszkańców, religii, kultury i zwyczajów.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy, jak powstawała książka Pana Kydryńskiego ,,Biel. Notatki z Afryki”, która jest zapisem licznych przemyśleń i spostrzeżeń z podróży, które autor odbył przez 25 lat.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress