Staże zagraniczne w Niemczech « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Staże zagraniczne w Niemczech

W ramach projektu ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz Mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER ma zasadach programu Erasmus + sektor kształcenie i szkolenia zawodowe w dniach 5-16 czerwca. Dwunastu uczniów naszej szkoły pod opieką pana Dawida Gołębiowskiego uczestniczyło w dwu tygodniowym stażu w Niemczech ( Pforzheim).

W celu przygotowania się do wyjazdu uczniowie brali udział w zajęciach z języka niemieckiego oraz uczestniczyli w zajęciach przygotowania pedagogicznego i kulturalnego. Podczas pobytu młodzież nabywała umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz rozwijała swoje zdolności zawodowe podczas pracy ze zwierzętami w Wildparku oraz pomocy przy pracach leśnych w lasach Szwarcwaldu.

Do najczęstszych zadań uczniów należała budowa oraz rozbiórka ogrodzeń leśnych, sadzenie drzew, pomoc przy opiece nad zwierzętami. Kilka dni poświęcone było praktycznym zajęciom w nadleśnictwie. Młodzież zobaczyła jak funkcjonuje gospodarka leśna w Niemczech.

Po pracy uczniowie zwiedzali okolicę. Natomiast podczas dni wolnych odwiedzili Parlament Europejski w Strasuburgu oraz Bad Wildbad w Schwarzwaldzie. Nawet odpoczynek spędzali aktywnie będąc na basenie i w parku linowym.

Pełna relacja wraz z dokumentacją fotograficzną i prezentacją już po wakacjach Smile

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress