Sukces w etapie centralnym Olimpiady OWIUR « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Sukces w etapie centralnym Olimpiady OWIUR

W dniu 3 czerwca 2017r. zakończyły się eliminacje centralne czterdziestej pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w której reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku startują w bloku: Leśnictwo. Uczeń z ZSL Lesko Hubert Bobak, po przejściu przez sito eliminacji szkolnych i okręgowych, stanął do zmagań z 10 najlepszymi młodymi leśnikami z całej Polski.

W etapie centralnym wzięło udział 7 szkół leśnych, dla 6 których organem prowadzącym jest Minister Środowiska (Milicz, Biłgoraj, Tuchola, Lesko, Tułowice, Warcino, Zagnańsk).  Łącznie w 11 blokach tematycznych wystartowało 238 uczestników.

Miło nam poinformować, że nasz reprezentant Hubert Bobak z klasy IIIa, uzyskał tytuł laureata eliminacji centralnych olimpiady OWIUR zajmując 4 miejsce.  Tym samym zapewnił sobie indeksy uczelni wyższych oraz zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego z jednoczesnym uzyskaniem najwyższej liczby punktów. Ogromne Gratulacje!

W tym roku finał olimpiady odbywał się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach a uroczystość wręczenia nagród w kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wydarzenie to uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Jawor . Odczytano również listy okolicznościowe od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Środowiska.

Etap szkolny OWIUR już w październiku, wszystkich ambitnych i odważnych zapraszam.

pJ

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress