Święto Drzewa – Każdy liść pochłania CO2 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Święto Drzewa – Każdy liść pochłania CO2

Klub Gaja serdecznie zaprasza do udziału w nowej edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2” – poświęconej ochronie klimatu, wpływie człowieka na zmiany klimatu, a także roli i znaczeniu drzew w łagodzeniu skutków tych zmian. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew, a także zmiany naszych codziennych nawyków na bardziej ekologiczne i odpowiedzialne.

Coroczne obchody Święta Drzewa 10 października to dobra okazja by mówić o ochronie klimatu, posadzić drzewa i dopisać je do licznika drzew na stronie www.swietodrzewa.pl . Pokażmy nasze zaangażowanie! Dzięki programowi posadziliśmy już blisko 850 tysięcy drzew! Zachęcamy także by otoczyć opieką drzewa już rosnące, odnaleźć drzewa – świadków historii, zorganizować lekcje tematyczne (wykorzystaj scenariusze zajęć „Ucz się z klimatem”), konkursy i happeningi na temat roli znaczeniu drzew w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, zaprosić członków społeczności do wspólnego świętowania. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem ekologicznego stylu życia – http://chronklimat.pl/

Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe, które służą pomocą leśników i przekazują w miarę możliwości sadzonki drzew uczestnikom Święta Drzewa.

W tym roku zapraszamy do udziału w konkursach:

Czarodziejskie Drzewo – nagradzamy z za największą ilość posadzonych drzew, najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań. Na sprawozdania z przeprowadzonych działań czekamy do 30 listopada 2018.
Drzewo Roku – poszukujemy drzewa z historią, która scala lokalną wspólnotę oraz pobudza wyobraźnię. Na zgłoszenia drzew czekamy do 30 listopada 2018.

Zbieraj makulaturę, ratuj konie – nagradzamy za największą ilość zebranej makulatury, za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników oraz za najciekawsze przeprowadzenie działań. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 30 czerwca 2019.

Uczestnikami konkursów mogą być wszyscy, zarówno osoby indywidualne jak i placówki edukacyjne, urzędy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje społeczne, lokalne wspólnoty mieszkańców oraz firmy.

Zgłoś swój udział w tegorocznym Święcie Drzewa – Formularz zgłoszeniowy . Wszyscy którzy zgłoszą swój udział otrzymają broszurę Święto Drzewa i plakaty.

Uczestnicy, którzy zgłoszą się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” otrzymają plakaty. Formularz zgłoszeniowy >>>

Wszystkich, którzy już zgłosili swój udział w Świecie Drzewa prosimy, aby nie zgłaszać się ponownie. Dziękujemy!

więcej informacji: www.swietodrzewa.pl

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress